×

Tüp Bebek Embriyo Kalitesi

özellikle tüp bebek tedavisinin gelişmesi ilerlemesi tüp bebek tedavisi yaptıran çiftlerin sayısının artması, tüp bebek tedavisi başarısızlıkları, tüp bebek tedavisi sonrası düşüklerin olması bizleri embriyo kalitesinin Ne kadar önemli olduğu konusunda ve embriyo kalitesini artırabilmek için çalışmalar yapmaya,araştırmalar yapmaya sevk etmiştir.
Tabii ki embriyo kalitesinin ana faktörleri yumurta ve sperm kalitesidir.

Bizler düşük over rezervi olan veya erkek faktörde de sperm kalitesi kötü olan çiftler de embriyo kalitelerini nasıl arttırabiliriz bu konularda yoğunlaşmak zorundayız.
Tekrarlayan düşüklerin veya tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarının bir kısmının sebebi kötü embriyo kalitesidir.
Embriyo kalitesini arttırabilmek için hammadde olan yumurta ve sperm kalitelerini artırmamız gerekir. Bazı vakalarda antioksidan ilaçlar, bazı hormonal takviyeler, bazen özellikle erkeklerde ağır varikosel vakalarında bazen de kadınlarda çikolata kisti vakalarında operasyonlar yapılarak, ameliyat sonrası daha kaliteli yumurta veya sperm hücreleri elde edilebilir.
Embriyoloji laboratuvarlarımızın, kalitesinin artması ile oluşan embriyoların daha kaliteli daha sağlıklı olmabilmeleri için,elimizden gelen en yüksek çabayı göstermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X