×

Kızlık Zarı Kanaması Ne Kadar Sürer

Her zaman ilk ilişkide kızlık zarı kanaması olmayabilir. Bazı kadınlarda hiç kanama olmaz, bazılarında zorladıkça ikinci , üçüncü ilişkide de olabilir. Genellikle hassas olan kızlık zarları yırtılırken kanar, bazılarında az bir kanama olurken bazılarında birkaç gün sürebilir. İlk birkaç ilişkide her seferinde 1-2 gün süren az az kanamalar da izlenebilir.
Nadir de olsa ilk kızlık zarı yırtılmasından sonra kanama durmaz ise o zamanda kanamayı durdurmak için o bölgeye dikiş atmak gerekebilir.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası

Kızlık zarı dikimi sonrası o bölgeye su tutmamak, bölgeyi kuru tutmak önemlidir. Spor ve bacakları fazla açacak hareketler yapılmamalıdır. İşlemden sonra ciddi bir sıkıntı yaşanmaz, genellikle lokal anestezi ile muayenehane , klinik şartlarında yapılır ve bir muayene süresi kadar kısa bir sürede işlem tamamlanıp klinikten hiçbirşey olmamış gibi ayrılabilirsiniz.
kızlık zarı ne kadar derinlikte olur,
Kızlık zarı hanımların vajina girişinden 0,5 -1 cm. kadar içerde olur .
kızlık zarı zedelenmesinde kan gelir mi,
Kızlık zarını saat kadranı gibi, yuvarlak çember olarak düşünürsek bu zara herhangi bir yerden hasar verilirse kan gelir.
kızlık zarının bozulduğuna dair belirtiler,
Kızlık zarının bozulduğuna dair başlıca belirti kanamadır. Ancak bilinmelidir ki her kızlık zarı bozulduğunda kanamaz, bunlara esnek yapıda kızlık zarı diyoruz.
Aynı zamanda yine o bölgede yanma ve sızlama da hissedilebilir.

Kızlık Zarı Adet Döneminde Bozulur Mu,

Kızlık zarı vajina içine penetrasyon olduğu sürece bozulur. Adet döneminde ilişki olması zaten kanıyor bozulmaz anlamına gelmez, tabii ki adet döneminde ilk ilişkinizi yaşıyor iseniz bozulur.
kızlık zarı zedelenmesi nasıl anlaşılır,
Kızlık zarı zedelenmesinden oraya penis veya parmakla bir temas var ise ve lekelenme veya kanama olursa şüphelenebilirsin. Ancak bunun kararını jinekolojik muayene yaparak doktor verir.

Kızlık Zarı Bozulduğu Nasıl Anlaşılır,

Kızlık zarı bozulması jinekolojik muayene ile kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından muayene sonrası  anlaşılır.

Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır Mı

Kızlık zarı dikimi sonrası direk başka bir doktora muayene olursanız tabii ki anlaşılır , orada dikiş vardır.
Ancak işlem sonrası ilişkiye girerseniz anlaşılmaz.
 Kalıcı kızlık dikimi sonrası dikişler eridikten sonra yine başka bir doktor tarafından da siz söylemedikçe anlaşılmaz.

Op.Dr.Filip Taşhan Muayenehanesi – Maçka No : 1 – Harbiye Mah. Maçka Cd. Feza Apt. No:1 D:1 Şişli / İstanbul

☎ 0 532 059 04 89
☎ 0 212 259 75 76
📧 tashanfilip@gmail.com

WhatsApp ;  0 532 059 04 89

Kliniğimizde gebelik takibi, jinekolojik muayene ve küçük işlemler, tüp bebek tedavisi takiplerini yapmaktayız. Ameliyatlar ve bazı küçük müdahaleler, doğum, tüp bebek işlemleri için de anlaşmalı A sınıfı Hastanelerimizi kullanmaktayız.

X