×

Aile bütünlüğü ve çocuklu aile tanımının ülkemizde, diğer bütün ülkelerden daha önemli olduğunu her zaman görüyoruz ve hissediyoruz.

Gebelik takibini yaparken ultrasonografide bir canlının oluşumunu ve gelişimini takip etmek gerçekten çok güzel duygular…Ancak kendiliğinden gebe kalınamadığı durumlarda, bu problemleri, bazen basit tedaviler aşılama yöntemi , bazen de histeroskopi ve laparoskopi gibi gerekli operasyonları yaparak veya tüp bebek tedavileriyle sizlerin bebek sahibi olmanıza aracı olmak, yardımcı olmak paha biçilmez, tarifsiz duygulardır.

Kendiliğinden gebe kalamayan çiftleri, yaşlarına, gebe kalamama sürelerine, mevcut laboratuvar ve görüntüleme tetkiklerine, spermiogram ve hormon sonuçlarına göre değerlendirip, tetkikleri olmayan çiftlerde de sırayla gerekli testleri yaparak, gebelik için gereken tedavileri, yumurta takibi, aşılama ve tüp bebek tedavilerini sırayla ve çiftlere uygunluk durumlarına göre uygulamaktayız.

Üreme sağlığı ile ilgili, muayene, ultrasonografi takipleri ve tetkikleri kliniğimizde, aşılama ve tüp bebek tedavilerimizin laboratuvar aşamalarını ( opu-yumurta toplama, embriyo transferi, embriyo- yumurta- sperm dondurma ) ekip olarak çalıştığımız, tüp bebek merkezlerimizde yapmaktayız.

Üreme sağlığında önemli olan, anne & baba adaylarını çift olarak değerlendirip, kendiliğinden gebe kalmayı veya yapılacak tedavileri etkileyecek problemler var ise onları tespit etmek, medikal olarak düzeltilecek hormonal bozukluklar, hafif spermiogram bozukluklarını, ilaçlar ve hormonal destekler ile rahim içinde perde-yapışıklıklar- şekil bozuklukları, tüplerde tıkanıklık-hidrosalpenks gibi problemeler de histeroskopi ve laparoskopi operasyonları ile düzeltildikten sonra, uygun çiftlerde kendiliğinden gebelik planları yapılabilirken, diğer çiftlerimiz aşılama veya tüp bebek tedavilerine başlayabilirler.

Tüp bebek tedavilerinde amacımız öncelikle daha sakin ve stressiz bir ortamda tedavi sürecini geçirmenizi sağlamaktır. Bu yüzden daha kalabalık ortamlarda takip yerine, kendi kliniğimizde sizlerle birebir ilgilenebilecek bir ortam sağlamaya çalıştık.

Amacımız herkese aynı tedaviler değil, kişiye özgü, özel ama gereken doğru tedavi yöntemlerini uygulamaktır. Bunu yaparken gelişen yeni teknolojileri takip ederek, yeni çıkan uygulamaların yarar sağlayıp sağlamadığı bilimsel olarak ispat edilmiş tedavileri, kimlere uygun ise onlara uygulamak ana prensibimizdir.

Pozitif sonuçları ve takibinde sağlıklı bebeklerinizi beraber kucaklamak bize hem mutluluk hem de gurur veriyor. Sağlıklı günlerde, güzel amaçlarla ve güzel sonuçlarla görüşmeyi dileriz.

X